Nis 28, 9 sene önce
, ,

NOSTALJİ | Kardemir Karabükspor – Galatasaray

Kırmızımavi.org’un Nostalji bölümünde bugün sizlere sunduğumuz fotoğraf o zamanki adıyla Yenişehir Stadı’nın ışıklandırmalı olarak ilk kez taraftarlara açıldığı maçtan, 31 Ekim 1998’de 18:00’da oynanan Kardemir Karabükspor – Galatasaray maçından geliyor.

Takımımız bu maçı 5. ve 39. dakikalarda Hagi, ve  89. dakikada Arif Erdem’in attığı gollerle 3-0 kaybetmişti. Maçın hakemi ise Murat Ilgaz’dı. O dönem takımımızın başında Orhan Yahya Yüce, Galatasaray’ın başında ise Fatih Terim vardı.

Maç başlamadan önceki seremoniye ait olan fotoğraftaki dizilişe göre kaleci Şevki’den başlayarak futbolcularımız;

Şevki Ekşi, Erdoğan Yılmaz, Seyit İçgül, Tahir Alegöz, Serkan Damla, Sedat Kalaycı, Kim Do Young, İbrahim Üzülmez, Emmanuel Abdou, İlkan Aksoy ve Sead Halilović şeklindeydi.

Kardomuzdaki üç yabancıdan Sead Halilović, 1997-1998 sezonunda takıma katılıp iki sezon boyunca 50 maçta forma giymişti. Diğer futbolcular Emmanuel Abdou ve Kim Do Young ise maçın oynandığı sezon olan 1998-1999 sezonunda takıma katıldılar. Ayrıca Kim Do Young, Türkiye liglerinde forma giyen ilk Koreli futbolcudur.

Fotoğrafın arkaplanında ise önceleri skorbord ve bir dönem de öğrenci tribünü olarak anılan, daha sonraları misafir taraftar tribünü olan alanı görmektesiniz.

Takımımız o sezon oynadığı maçlarda 5 galibiyet, 8 beraberlik, 21 mağlubiyet alarak ve attığı 26 gole karşılık 64 gol yiyerek 23 puanla küme düşmüştü.

NOSTALJi

Kardemir Karabükspor'un nostaljisi...

Paylaş "NOSTALJİ | Kardemir Karabükspor – Galatasaray"

Sitemiz yorumlara kapatılmıştır.

2 Yorum

  1. 28 Nisan 2011
    Vay güzel hoş yalnız site arkaplan çok ağır kaçmış
  2. 02 Mayıs 2011
    Bu maçta maraton tribündeydim. Hagi’nin topu 50 metre sürerek Şevki’nin üzerinden aşırttığı fena bir gol yemiştik. Hatta maçtan önce yanlış hatırlamıyorsam PAF takımlar maç yapmıştı. O maçta da Iddhi Salifu güzel bir rövaşata golü atmıştı. O dönemde PAF’larda yabancılar da oynayabiliyordu. Muhtemelen Appiah ve Kingson da oynamıştır o maçta…
FOTOĞRAFLAR Yazılarımız
Şub 21, 3 sene önce

Kamuoyuna duyurumuzdur (21 Şubat 2018)

Değerli Karabükspor taraftarları… Bugün bir kongre sürecinden daha çıktık. Son dokuz ayda yaşadığımız üçüncü seçim ve ikinci kayyum tehlikesini geride bıraktık. Çok değil, bir sene önce çoğumuzun aklının ucundan geçm…

Ağu 21, 3 sene önce

Röportaj: Emanuel Roşu

KırmızıMavi’nin bir geleneği haline dönüşen röportaj serisi devam ediyor. Avrupa Liglerini ve ülkemiz futbolunu yakından takip eden Romanyalı gazeteci Emanuel Roşu ile Türkiye Ligi, Karabükspor ve Karabüksporumuzda futbol oynayan Rom…

Ağu 8, 3 sene önce

Kırmızı Mavi Spor Kültürü Derneği kuruldu

Değerli Karabüklüler, sporseverler, 2011 yılında başladığımız KırmızıMavi yolculuğunda 7 Ağustos 2017 tarihi itibarıyla bir dönüm noktasını geride bırakıyoruz. Yaklaşık bir yıldır planladığımız dernekleşme çalışmalar…