Oca 7, 6 sene önce
,

Bu şehirde maaş zammını sadece işçi alır!

KırmızıMavi Duyuru | Bu şehirde maaş zammını sadece işçi alır!

KAMUOYUNA DUYURULUR,

KırmızıMavi olarak bugüne kadar taraftarlarımızla kurduğumu iletişimde Karabüksporumuz’u her daim işçi ve emekçi takımı olarak vurgulamıştık. İlk teknik direktörümüz yüksek fırın mühendisi Mr. Lain ve demirin kızgın ateşinde, çeliğin gölgesinde bu takımı yücelten ilk futbolcularımız Demir-Çelik işçilerine bağlılığımızı yinelemiştik.

Bugün takımımızın geldiği nokta bizleri üzmekte ve bir Karabükspor taraftarına yakışmayacak şekilde bizi karamsarlığa sürüklemektedir. Bu sezon başından bu yana yönetimimizin aldığı yanlış kararların, içerisinde bulunduğumuz durumun bize acı vermesine neden olduğu aşikardır.

Futbolcuların aldıkları paraları geçmiş dönem ve bugün olarak karşılaştırdığımızda geleceğimizi göremeyecek duruma geldiğimizi belirtmek istiyoruz. 

Unutma Karabüksporlu!

Bu şehirde maaş zammını sadece işçi alır! O da 137 günlük grev sonucunda bu hakkını kazanır, üstelik yüzde 359 artış ile bunu elde eder!

Ulusal tiyatroların ve konserlerin dört ayda bir geldiği Karabük’te Karabükspor bu toplumsal aktiviteyi taraftarına an ben an yaşatmaktadır. Takımımız bizim için kutsaldır, mutluluğumuz Kırmızı Mavi’dir. Bu nedenle her platformda Karabükspor’un geleceği için doğruları söylememiz ve gerçeği görmemiz gerekmektedir. Geçen sezon İstanbul takımlarıyla oynadığımız karşılaşmalarda işçi maaşı seviyesinde olan yüksek fiyatlarda satılan biletlere tepkimizi koyduğumuz gibi bu sezon futbolcuların aldıkları yüksek paralara da tepkimizi koyarız. Bilet fiyatlarının düşürülmesinin garantisi verilebilir fakat futbolculara yüksek paralar ödenip de bu takımın geleceğini inşa etmenin garantisi verilebilir mi?

Futbolun endüstriyel haline karşıyız. Bunun en naif getirisi olan futbolcuların aldıkları yüksek paralara da. Önceki dönemde bu çizgiyi koruyarak geliştirilen yönetim modeli ile kasasında en fazla nakit bulunan Süper Lig takımlarından biri olan Karabüksporumuz’un bugün futbolcularına büyük paralar saçmasını yanlış buluyoruz. “Otuz yaşımdan sonra para kazanmam gerek” diyen bir futbolcunun bu takımın en fazla para kazanan oyuncularından biri olmasına da karşıyız. Böyle bir durumda futbolcudan armayı sevmesini bekleyebilir misiniz?

Demir satışlarından gelen binde 3 pay ve işçi aidatları ile 10 yılda kazanılan 37 Bin TL’nin futbolculara ödenen paralar çerçevesinde erimesi emin olun bizim içimizi de eritmekte. Ya geçen sezon en fazla para ödenen futbolcu maaşının bu sezonki en düşük futbolcu maaşına hemen hemen eşit olması… Binde 3 payın binde 2’ye düşürülmesi? Kasanın bu kadar çabuk boşalmasının geleceğimizi engellemeyecek olmasının garantisini kim verebilir?

Futbolculara Demir-Çelik Fabrikası’nı gezdirebilirsiniz, gezdirmelisiniz de. İşçilerin nasıl para kazandıklarını görmeliler. Ama unutmayın ki bu takım da yıllardan beri tıpkı işçiler gibi kasasını doldurdu. Ama kasayı bir işçi gibi boşaltmıyor. Son derece lüks ve işçiyi görmez şekilde boşaltıyor.

Yarın kulübün kasası boşaldığında futbolcuların kapıya dayanıp “alacaklarımızı isteriz” demeleri anında biz de alacaklarımızı isteyeceğiz. Bu takım Karabük halkının ve işçinindir, o zaman takımımızı alırız. Geçmişte böyle olmadı mı? Peki takımı tekrar işçi aldı diyelim, iyi bir planla diğer bir 10 yılı beklemeyecek olmamızın garantisini kim verecek?

Tüm bunları belirtirken kendimizde de suç buluyoruz: “Bu durumu neden daha erken fark etmedik” diyoruz. Bu takım işçinin olmalıdır, işçi gibi para kazanmalıdır, işçi gibi parasını geleceğini planlayarak harcamalıdır. Önceleri olduğu gibi…

Son olarak,

Biz işçiler rızkımız için nice cefalar içindeyiz!

KırmızıMavi

KIRMIZIMAVİ

KIRMIZIMAVİ

KırmızıMavi | Kardemir Karabükspor Taraftar Platformu

Paylaş "Bu şehirde maaş zammını sadece işçi alır!"