karabukspor-trabzonspor_haber_021

Maç öncesi

Karabükspor  bu sezonun gözde takımlarından biri olmayı başardı. Özellikle zor mağlup edilen, az gol yiyen, fazla gol atamayan,oyundan kopmayan  bir görüntüsü var.

Bireysel oyundan ziyade takım oyunu ön planda. Topun arkasına toplu olarak geçmeyi   iyi beceriyorlar. Rakiplerine deyim yerindeyse oynayacak boş alan bırakmıyorlar. Topun ve oyunun hakimiyetini istatistiksel olarak rakibe bıraksalar da puan veya puanlar almaya devam ediyorlar.

En büyük sıkıntı topu oyuna sokarken yapılan rastgele vuruşlar ve orta sahadan forvete yeterli  gol pozisyonu hazırlanamamasıydı.Bunun nedenini sahada yeterince   teknik ve oyunun iki tarafını da oynayabilen oyuncu olmamasına  bağlamak mümkün.

Bu sıkıntının da belli ölçüde giderildiğini, özellikle deplasmanda oynanan ve galibiyetle sonuçlanan  Gençlerbirliği maçında net olarak gördük diyebiliriz.  Olumlu pas sayısı yine düşük olmakla beraber, oyunun bazı bölümleri hariç ,defanstan oyun kurularak çıkılması ,orta alanda doğru top kullanılması ve özellikle ara transferde takıma katılan Eneramo’nun forvette yaptığı üst düzey katkı kayda değerdi.

Rakip Trabzonspor ise sahasında oynadığı Akhisar Belediyespor maçında darmadağınık bir görüntü sergiledi. Tüm hatlarının arası kopuktu. Rakibi  ligin takım oyununu en iyi oynayan ekibi olduğunu kanıtlarcasına bu dağınıklıktan yararlanmayı bildi. Trabzonspor’a beklemediği bir hezimeti yaşattı.

Bu maçta  Trabzonspor’un orta sahasında ve ileri ucunda görev alan oyuncuların defansa katkısı hiç yoktu. Defans oyuncuları da  atağa çıktıklarında geri dönemeyince yenilgi kaçınılmaz oldu. Taraftarının maç boyunca oyuncularını ıslıklayarak protesto etmeleri de kötü sonucun tuzu biberi oldu diyebiliriz.

Trabzonspor Karabük’e farklı bir kadro ve yardımcı teknik ekiple geldi. Taraftarlarının hedefinde olan oyuncular sahada olmayacaklar. Bunun Karabükspor için ne kadar avantaj veya dezavantaj sağlayacağını biraz sonra izleyip, göreceğiz. Ama iki takımı karşılaştırdığımızda Karabükspor’un galibiyet  ihtimali çok yüksek.

Bu arada  bir türlü tamamlanamayan tribünün bir bölümünün göstermelik olarak ve eksiklikleri giderilmeden seyirciye açılması tartışma konusu. Umarım eksikliklerden kanaklanan  bir sıkıntı yaşanmaz.

 

Maç

Karşılaşmaya Karabükspor’un vuruşuyla başlandı.

Dk. 2  İlhan’ın kafa vuruşunda top Eneramo’nun önüne düştü.Eneramo kaleciyle karşı karşıya  dışarı attı.

Dk. 10  Adrian soldan rahat geldi.Topu kale önüne gönderdi. Emre, İshak ve Mabila’nın arasından dokundu. 0 – 1

Dk.  21  Erkan soldan götürdüğü topla ceza alanını karıştırdı. Top Aykut’un elinden dışarıda.Hakem görmezden geldi.Korner.

Dk.  31   Erdem. kaleye yaklaşık 30 metre mesafede kazanılan serbest atışı doğrudan kaleye gönderdi.Onur başarılı.Korner.

Dk.  38  Yiğit ceza alanı içinde önünde bulduğu topa sert vurdu.Onur mükemmel çıkardı.

Dk.  51  Sol tarafta kazanılan korner’i Erdem kullandı. Ceza alanına gelen topa Murat mükemmel yükseldi. 1 – 1

Dk. 54  İlhan sağ taraftan çok iyi geldi. Topu çapraz koşu yapan Eneramo’nun önüne attı.Onun dar açıdan vuruşu ağlarda. 2 – 1

Dk.  66  Eneramo çaprazdan sert vurdu. Top Onur’un ellerinde.

Dk.  87  Olcan , Bosingva’nın  pası  ile ceza alanına   girdi.Kale  çizgisi üzerinden kale önüne gönderdi. Emre üç defans oyuncusu arasından yine dokundu. 2 – 2

Karşılaşma 2-2 beraberlikle sonuçlandı.

 

Sonuç

Karabükspor kazanmaya çok yakın olduğu müsabakada birbirinin kopyası iki hatalı gol yiyerek beraberliğe razı oldu. Yenilen goller,defansıyla övündüğümüz Karabükspor’a yakışmadı.

Karşılaşmanın ilk yarısında Trabzonspor Karabükspor’un kısa paslarla ileriye çıkmasına ve kalelerine fazla yaklaşmasına  izin vermedi. Bunda sağ ve sol kanat oyuncuları ile sağ ve sol defans oyuncuların top kayıpları ve  topla fazla oynamaları etkendi.

İkinci yarıda Karabükspor bilinen kimliğini sahaya yansıttı. Özellikle sol kenarda oynayan Erkan’ın oyuna katılması, orta alanda ki teknik oyuncuların topla doğru oynamaları ve iyi paslaşmaları, top kayıplarında santrafor hariç tüm takımın topun arkasına geçmesi kayda değerdi. Ancak yenilen goller düşündürücü ve acemiceydi. Üç puan son dakikalarda kaçtı.Hedefi olan takım için bu kayıplar sıkıntı verici.Ancak bu takım ligde çok can yakacak bu kesin.

Paylaş "Üç puan uçtu"

Arşiv Yazılarımız
Şub 21, 3 sene önce

Kamuoyuna duyurumuzdur (21 Şubat 2018)

Değerli Karabükspor taraftarları… Bugün bir kongre sürecinden daha çıktık. Son dokuz ayda yaşadığımız üçüncü seçim ve ikinci kayyum tehlikesini geride bıraktık. Çok değil, bir sene önce çoğumuzun aklının ucundan geçm…

Ağu 21, 3 sene önce

Röportaj: Emanuel Roşu

KırmızıMavi’nin bir geleneği haline dönüşen röportaj serisi devam ediyor. Avrupa Liglerini ve ülkemiz futbolunu yakından takip eden Romanyalı gazeteci Emanuel Roşu ile Türkiye Ligi, Karabükspor ve Karabüksporumuzda futbol oynayan Rom…

Ağu 8, 3 sene önce

Kırmızı Mavi Spor Kültürü Derneği kuruldu

Değerli Karabüklüler, sporseverler, 2011 yılında başladığımız KırmızıMavi yolculuğunda 7 Ağustos 2017 tarihi itibarıyla bir dönüm noktasını geride bırakıyoruz. Yaklaşık bir yıldır planladığımız dernekleşme çalışmalar…