Mar 5, 5 sene önce

Haftalık performans değerlendirmesi: 23. Hafta

gantepIMG_6514

Merhabalar. Sezonun özellikle ikinci yarısına yaklaşırken Kardemir Karabükspor’un başarılı grafiği camiada Avrupa seslerinin yükselmesini sağlıyordu. İkinci yarının başıyla birlikte art arda gelen galibiyetlerden sonra Trabzonspor karşısında son anlarda kaybedilen 2 puan ve hemen ardından Kayseri deplasmanında gelen mağlubiyet, bütün pozitif tabloyu tersine çevirmişti. Geçtiğimiz sezon bir benzer tabloyla daha karşılaşıp korkulu rüyaların sonunda ligde kalınılmış olması kafalarda soru işareti yaratıyordu. Takımda birşeylerin yolunda gitmediği çok barizdi. Bir an önce toparlanılması elzemdi.

Spor Toto Süper Lig’in 23.Haftasındaki rakip, süper ligin köklü temsilcilerinden Gaziantepspor olacaktı. Sezona bir hayli kötü başlayan G.Antep ekibi, art arda gelen başarısız sonuçların ardından Bülent Uygun’un yerine takımın başına Sergen Yalçın’ı getirmiş ve sezonun ilk yarısının sonlarına doğru aldığı seri galibiyetlerle düşme potasından biraz olsun uzaklaşabilmişti. Ligin ilk yarısında oynanan karşılaşmayı ise G.Antepspor 3-0’lık net bir skorla kazanmayı başarmıştı.
 
Dr. Necmettin Şeyhoğlu Stadı’nda maçtan önce doluluk oranı bir hayli yüksekti. Hava durumu ise yine futbola elverişliydi. Bu güzel atmosferde G.Antepspor, maça etkili başlayan taraf oldu. Henüz ilk pozisyonlarında Karabükspor defansının zaafiyetinden faydalanarak skor üstünlüğünü ele geçirdiler. Golden sonra defans çizgisini önde tutan ev sahibi ekip yüklenmeye başladı. Baskın oyununa rağmen yaratıcı oyuncu eksikliğinden kaynaklanan pozisyon bulma sıkıntısı baş ağrıtacağa benziyordu. İkinci yarıyla beraber yapılan oyuncu değişikliklerinden sonra baskılı oyununun karşılığı olan pozisyonları bulmasına rağmen Karabükspor, bir türlü aradığı golü bulamadı ve rakip takımın iyi kapanmasının da verdiği etkiyle sahadan yine hesapta olmayan bir mağlubiyetle ayrıldı.Üst üste gelen puan kayıplarından sonra teknik heyet ve oyuncuların acilen bir toplantı yapıp, bu kötü havayı dağıtmasının gerekliliği ortaya konulmuş oluyordu.
Karşılaşmada forma giyen Kardemir Karabükspor oyuncularının performanslarına değinecek olursak ;
Boy Waterman : Golde yapabileceği pek fazla birşey yoktu. Maç boyunca kaydadeğer bir kurtarışa imza atmadı. Degajlarıyla topun bir an önce hücum noktasına başarılı bir şekilde gönderilmesine katkıda bulundu.
Uğur Uçar : İlk yarıda sahanın açık ara en kötüsüydü. Yenilen golde Cenk Tosun tarafından koridoru resmen otobana çevrildi. Sergen Yalçın, onun kanadındaki zaafiyeti görmüş olacak ki konuk ekip sürekli sol kanattan akın denemelerinde bulundu. İkinci yarıyla birlikte biraz toparlansa da genel anlamda vasat bir performans sergiledi.
Yiğit İncedemir : Özellikle maçın ikinci yarısında takımı ateşlemeye çalışan isimlerden birisi olsa da yenilen golde payı büyüktü. Hatasını maç boyunca telafi etmek için çabalaması artılarındandı. Ayrıca hava toplarına bir hayli hakimdi.
Murat Akça : Larrys Mabiala’nın yokluğunda şans bulmaya devam etti. Defansif anlamda başarısız bir maç çıkardı. Hava toplarında beklentileri karşılayamadı.
İshak Doğan : A Milli Takım kadrosuna çağrılan birisine yakışmayacak performansla sahadaydı. Her ne kadar kendi koridorundan rakip pek gelemese de sahada ne yaptığını bilmez bir hali vardı.
Samba Sow :  Sahada görevini başarıyla yerine getiren isimlerdendi. Agresif oyununu sergilemeye devam etti. Bir pozisyonda yaptığı kafa vuruşuyla takımına beraberliği getirmesi işten bile değildi.
Furkan Özçal : Haftalardır gösterdiği müthiş mücadeleye rağmen hücum adına gerekli yaratıcılığı sağlayamaması yönüyle büyük sıkıntı yaşıyor. Takımın en çok koşan oyuncularından olması, onu ilk onbirde tutan etmenlerden.
Jugurtha Hamroun : Maçın ilk yarısında sahada fark yaratmaya çalışan ender isimlerdendi. Çabaları istediklerini yapmasına izin vermedi ve 60’lı dakikalardan itibaren yorgunluk belirtileri baş gösterdi.
İlhan Parlak :  Sahada varlığıyla yokluğu belli değildi. Takım kaptanı olarak bir an önce kendine gelmesi gerekiyor. 
Jones Carioca : İlk kez ilk onbirde şans buldu. Rakip takımın dar alanda oynamasından ötürü meziyetlerini sergilemekten bir hayli uzaktaydı. Bir süre sonra sahadan silindi ve oyundan çıkmak zorunda kaldı. 
Michael Eneramo : Rakip takımlar onu çözmüş vaziyette. Son iki haftadır stoperlerin ağır markajı altında kaldı. Her ne kadar ileride top saklayabilse de bu sakladığı topları takım arkadaşlarına olumlu bir şekilde aktaramaması kendisi adına yine vasat bir maç çıkardığı anlamına geliyordu. Maçtaki göze çarpan en olumlu hareketi frikikten yaptığı sert ve etkili vuruştu.

Paylaş "Haftalık performans değerlendirmesi: 23. Hafta"

Arşiv Yazılarımız
Şub 21, 11 ay önce

Kamuoyuna duyurumuzdur (21 Şubat 2018)

Değerli Karabükspor taraftarları… Bugün bir kongre sürecinden daha çıktık. Son dokuz ayda yaşadığımız üçüncü seçim ve ikinci kayyum tehlikesini geride bıraktık. Çok değil, bir sene önce çoğumuzun aklının ucundan geçm…

Ağu 21, 1 sene önce

Röportaj: Emanuel Roşu

KırmızıMavi’nin bir geleneği haline dönüşen röportaj serisi devam ediyor. Avrupa Liglerini ve ülkemiz futbolunu yakından takip eden Romanyalı gazeteci Emanuel Roşu ile Türkiye Ligi, Karabükspor ve Karabüksporumuzda futbol oynayan Rom…

Ağu 8, 1 sene önce

Kırmızı Mavi Spor Kültürü Derneği kuruldu

Değerli Karabüklüler, sporseverler, 2011 yılında başladığımız KırmızıMavi yolculuğunda 7 Ağustos 2017 tarihi itibarıyla bir dönüm noktasını geride bırakıyoruz. Yaklaşık bir yıldır planladığımız dernekleşme çalışmalar…