kirmizimavi_bitmedi-savasimiz

Kardemir Karabükspor taraftarları olarak, bugün zor bir sabaha uyandık. Sabah saatlerinde basına düşen haberle, kulübümüzün iki dönemlik bir transfer yasağı aldığını öğrenmiş bulunuyoruz. 

2012/2013 futbol sezonu başında Samsunspor’dan Kardemir Karabükspor’a alınan Selim Teber’in transferindeki bir usul yanlışından dolayı ağır bir cezayla karşı karşıyayız. Kulübümüzün eski yönetiminin iş bilmezliği sonucu, sakatlığı nedeniyle neredeyse bir yıl top oynamamış ve eski kulübüyle fiilen bağları kopmuş bir futbolcunun, sözleşmesi resmi olarak feshedilmeden Karabükspor antrenmanlarına katılması nedeniyle hak etmediğimiz bir durumun içindeyiz. 

Ortada bir hata olduğunu kabul etmekle birlikte, Samsunspor Kulübü de davasını geri çekmişken, bu hata nedeniyle böylesine ağır bir şekilde cezalandırılmayı hak etmediğimizi düşünüyor, durumun düzeltilmesi için yapılan görüşmelerde Kardemir Karabükspor’dan avukatlar tarafından talep edilen ağır şartların art niyet içerdiğine inanıyoruz.

Beklentimiz, yönetimimizin Tahkim Kurulu nezdinde yapacağı savunmanın ardından hakkaniyetli bir karar alınması doğrultusundadır. Bu işin ahlak sahibi yetkililer tarafından düzeltileceğinden yana şüphe duymamaktayız. 

Gönül verdiğimiz Kardemir Karabükspor’un Avrupa kapısını zorladığı bu günlerde böyle bir olayın gündeme getirilmesi ve çeşitli yaptırımlarla karşımıza çıkılması Karabükspor taraftarları açısından kesinlikle kabul edilemez bir durum olmakla birlikte, bundan sonra kulübe daha çok sahip çıkmak da boynumuzun borcu olmuştur. İşçinin alın terine çökmek isteyenlerin heveslerini kursaklarında bırakmak bundan böyle Karabük insanının onur meselesidir. Eskişehirspor maçından başlayarak, tribünlerimiz yepyeni bir mücadelenin içine girecektir. 

Daha önce de söylediğimiz gibi: Bitmedi Savaşımız!

KırmızıMavi | Kardemir Karabükspor Taraftar Platformu

KIRMIZIMAVİ

KIRMIZIMAVİ

KırmızıMavi | Kardemir Karabükspor Taraftar Platformu

Paylaş "Bitmedi savaşımız!"

Arşiv Yazılarımız
Şub 21, 3 sene önce

Kamuoyuna duyurumuzdur (21 Şubat 2018)

Değerli Karabükspor taraftarları… Bugün bir kongre sürecinden daha çıktık. Son dokuz ayda yaşadığımız üçüncü seçim ve ikinci kayyum tehlikesini geride bıraktık. Çok değil, bir sene önce çoğumuzun aklının ucundan geçm…

Ağu 21, 3 sene önce

Röportaj: Emanuel Roşu

KırmızıMavi’nin bir geleneği haline dönüşen röportaj serisi devam ediyor. Avrupa Liglerini ve ülkemiz futbolunu yakından takip eden Romanyalı gazeteci Emanuel Roşu ile Türkiye Ligi, Karabükspor ve Karabüksporumuzda futbol oynayan Rom…

Ağu 8, 3 sene önce

Kırmızı Mavi Spor Kültürü Derneği kuruldu

Değerli Karabüklüler, sporseverler, 2011 yılında başladığımız KırmızıMavi yolculuğunda 7 Ağustos 2017 tarihi itibarıyla bir dönüm noktasını geride bırakıyoruz. Yaklaşık bir yıldır planladığımız dernekleşme çalışmalar…