Gönderen Konu: Karabükspor Altyapı-Genç Tesisleri  (Okunma sayısı 5239 defa)

Burak Yeniaydın

• Ziyaretçi
Karabükspor Altyapı-Genç Tesisleri
« : 05 Ara 2013, 16:24 »
Nevzat Şahin bu konuyu çok önemsiyordu. Mustafa Yolbulan'la beraber adeta rafa kalktı.
Altyapıda ne oluyor ne bitiyor bilmiyorum ama senelerdir ilk on bir oyuncusu çıkartamadık. Aldığımız oyuncular uzaydan gelmiyor. Onlarda X klubün alt yapısından yetişiyor. Bütün Türk klupleri gibi bu konuya bizde de önem verilmiyor. Bize ya sağlam futbol bilgili bir yönetim ya da Arsene Wenger gerekiyor. İnşallah yakın gelecekte önemli adımlar atılır...

Karabükspor

Burak Yeniaydın

• Ziyaretçi
Ynt: Karabükspor Altyapı-Genç Tesisleri
« Yanıtla #1 : 07 Ara 2013, 16:01 »
Dany'ler getireceğime Semih Kaya'lar çıkartmayı tercih ederim. ;)

Metin Aytekin

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 28 Haz 2015, 10:15 »
http://www.kardemirkarabukspor.org.tr/h/alt-yapi/230_futbol-alt-yapi-secmelerimiz-basliyor

iyi gençler bulunuyor ama yukarı çıkabilen yok.Amatörde beğenilenler oluyor.Ama kulüp kendisi için küçük olan yetiştirme paralarını vermeyince çocuklar ziyan olup,gidiyor.Umarım yeni yönetim buna da bir çare bulur.Bu paralar 10-20 bin lira civarında.Umarım yeni teknik adam alt yapıyla ilgilenir.Tolunay denilen zorba hocalarına selam bile vermiyordu.

Hüseyin Mutlu

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 01 Tem 2015, 09:34 »
Geçenlerde Hakan Yılmaz bi açıklama yapmıştı, alt yapıya önem vereceğizi diye bizde şimdiye kadar hangi oyuncuyu çıkardınız dedik. Şimdi şahsım adına soruyorum.

Madem altyapıya önem veriyorsunuz, Ahmet Burgaz neden Erzincan Refahiyespora transfer oldu.

Tansu Gürsel

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • Futbol Sandığı
« Yanıtla #4 : 01 Tem 2015, 09:53 »
Altyapı konusundaki hassasiyeti anlıyorum. Hatta en az sizler kadar bu konuda ben de hassasım ama Ahmet Burgaz da PTT ligi ya da Süper Lig seviyesinde bir kaleci değil maalesef. Hatta Ahmet Burgaz'la sınırlamayayım, altyapıda oynayan 1-2 oyuncu hariç hiçbiri bu seviyede değil. Hakan Yılmaz'ın "altyapıya önem vereceğiz" açıklamasının altında yatan metin de bu zaten. Çeşitli imkansızlıklar nedeniyle bu zamana kadar yeterli bir altyapımız olmadı. Yine de Levent Hoca varını yoğunu ortaya koyarak resmen çöpün içinden oyuncu çıkarmaya çalışıyor. Bu seneden itibaren altyapıya verilecek olan önemle birlikte hocanın da eli rahatlayacak ve gelecekte Karabükspor formasını terletecek gençler yetişecektir. Ama sizden ricam, lütfen "altyapıya önem vereceğiz" cümlesinin altını "şu an altyapıda oynayan oyuncular kesinlikle A takıma çıkacak" şeklinde doldurmayın.

Metin Aytekin

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 01 Tem 2015, 10:11 »
Alt yapı seçmelerine daha büyük kulüplerde seçilemeyenler getiriliyor.Ayrıca ahbap,çavuş ilişkisi ile çocuğunu topçu yapmaya çalışanlar da çok.  Daha önce de dedim.Amatörde oynayan ve istikbali olan gençler bir şekilde izlenip,bulunuyor.Ama o çok cüzzi yetiştirme paraları çok görüldüğünden  bunlar alt yapılara kazandırılamıyor. Yeni yönetimin yapması gereken alt yapı sorumlularına güvenmek ve yetekli amatörlerin 10-20 bin lira gibi olan yetiştirme bedellerini ödemektir.Ayrıca üst takım teknik heyetinin alt yapıyla koordinesini artırmasıdır.Tolunay denilen zat ile bozulan alyapı-üst yapı ilşkileri normale dönmeden alttan oyuncu çıkması zor olur.

Metin Aytekin

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 02 Ağu 2015, 19:45 »
http://www.milliyet.com.tr/uefa-pro-lisans-kursu-nun-ilk---2096210-skorerhaber/
Levent hoca kursta.umarım en kısa sürede  A takımın başında görürüz.185 kişi içerisinde yüksek puanla seçildi.

Aytaç Yılmaz

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • kırmızımavi
« Yanıtla #7 : 29 Tem 2016, 20:45 »
Karabükspor yöneticilerinin altyapıya karşı umursamaz tavırlarından bıktık artık. Yıllardır 1 tane oyuncu bile ilk 18 kişilik kadroya alınmıyor şans verilmiyor. İsmini duymadığımız altyapımızdaki kendi yaş kategorilerinde milli takıma kadar yükselmiş degerlerimizi başka süperlig takımları alıyor biz 1 maç bile takımımızda oynatamadan. Kendi ilimizin çoçuklarını başka kulüpler alıyor. Bizde başka illerden altyapıya oyuncu alıyor onlarada hiç şans vermiyor oynatamıyoruz. Hikmet Feridun Tankutu seviyorum ancak 7 8 sene önceki şampiyon olduğumuz dönemde 3 4 hafta önceden şampiyonlugumuz kesinleşiyor. Hiçbir iddiamız yok 2 3 tane altyapı oyunucumuza şans verinde çoçuklar heyecan yaşasınlar sürekli kadroya a takıma girebilmek için daha çok çalışsınlar.Aileleri çoçuklarını daha çok desteklesinler. Ama nerde... Ertesi sene süperligde orta sıralarda bitirecegimiz kesin 2 3 tane oyuncuyu 18 kişilik kadroya alın şans verin. Çoçuklarını şans buldugunu gören ailesi akrabaları stada koşşunlar daha çok destek versinler. Şehirdeki insanlarımız Karabükspor altyapısı kendi çocuklarına deger veriyor şans veriyor diyerek çoçuklarını altyapılara yazdırsın desteklesinler. Ama nerde... Her sene aynı hikaye. Yıllardır altyapıdan oyuncu çıkmıyor. Altyapımızdaki hocalarımızı seviyorum ama neden çıkmadığıda sorulmalı sorgulanmalı artık. Bazen düşünüyorum Karabüksporun başına geçenlere yöneticilere hocalara Alt yapıdan oyuncu çıkarmayacaksınız, şans vermiyeceksiniz,ilk 18'den vazgeçtim 23 kişilik kadroya bile almayacaksınız ayda yılda 1 şans vereceksiniz diye imzamı attırıyorlar sormak istiyorum.Bilen varsa söylesin lütfen.

Tayfun Demir

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 30 Tem 2016, 02:37 »
Alt yapı tam bir sorun.
Bu sorun giderilmezse biz asansör takım olmaya devam ederiz.

Metin Aytekin

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 30 Tem 2016, 10:36 »
Ben bunu defalarca dile getirdim.Alt yapıda görev almak isteyen çocukların ilk tercihi Karabükspor değil.Bunu kabul edelim.İkincisi özellikle amatörde oynayan ve bizde alt yapıya alındığı takdirde üst yapıya aday olabilecek oyuncular için 20-30 bin gibi tutan yetiştirme paraları çok görüldü.Ve bu özel gençler başka yerlere gittiler.Alt yapı sorumlularının ve teknik adamlarının sıkıntıları çok.Maç yeri yok,antrenman yeri birileri sahada olmazsa var.Buna rağmen fazla sayıda olmasa da milli takımlara ve diğer takımlara giden oyuncular çıkarabiliyorlar.Bizde de zaman zaman ,bazen de TFF zorunluluğundan oyuncular as takıma alınabiliyorlar.Özellikle kupa maçlarında forma şansı bulabiliyorlar.Ama bu şansı da iyi kullanabildiklerini söyleyemiyorum.Geçen sezon bunu net olarak gördük.Teknik adamların ve ağabeylerinin sorumsuz  ve umursamaz futbollarına ayak uydurdular.Şimdi ellerinde yeni bir fırsat ve şans var.28 kişilik kadroda iki,18 kişilik maç kadrosunda ise bir altyapı genci olmak zorunda.Umarım bu şansı kısa sürelerle de olsa sahaya çıkıp,olumlu kullanabilirler.

Özkan Mermi

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 30 Tem 2016, 12:30 »
Hiç altyapımız olmasa bu kadar olur yani. Çöplük gibi orası. Yönetici yakınlarıyla dolu. A takımla antrenman yapan gençler sanki Ronaldo oluyorlar. Bu kafa değişmeden bizden bi yol olmaz.

Bilal Tunçkaya

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.kirmizimavi.org/forum/index.php?action=register
« Yanıtla #11 : 31 Tem 2016, 14:57 »
İnşallah alt yapı konusunda kendimize çeki düzen veririz.Vermemiz lazım.Aksi takdirde sizlerinde dediği gibi asansör takım olmaya devam ederiz.

Mehmet Türkoğlu

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • KirmiziMavi.org
« Yanıtla #12 : 01 Ağu 2016, 10:52 »
biz neden böyle oyuncular çıkaramıyoruz ? dedirten bir çocuk

Göker Giresunlu

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 01 Ağu 2016, 15:48 »
biz neden böyle oyuncular çıkaramıyoruz ? dedirten bir çocuk

Ben de kaleciydim 3 yıl öncesine kadar alt yaş gruplarında.(Karabük'te değil) Neden çıkmadığını gayet iyi biliyorum,bu çocuk henüz 7 yaşında olmasına rağmen kendisine kaleci antrenmanları yaptırılıyor.Ben yıllarca sadece 2 kere kaleciye özel antrenmana katıldım.Onun dışında oyuncuların şut antrenmanları boşa gitmesin diye antrenmana geliyorduk resmen.Bana hiçbir şey katmayan yüzlerce antrenman yaptım.Maalesef bu yüzden bizden böyle oyuncular çıkmıyor.