Gönderen Konu: TAKIMIMIZA SAHİP ÇIKALIM  (Okunma sayısı 2776 defa)

Yalçın Açıkgöz

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: TAKIMIMIZA SAHİP ÇIKALIM
« Yanıtla #30 : 26 Ara 2017, 08:52 »
o zaman bi yerden başlamılıyız acilen.Kırmızı mavi yöneticilerimizi bu kutsal göreve davet ediyoruz.Kulüp yöneticileri ile görüşülerek bu işe başlanabilir.Yapılacak kampanya kesinlikle tüm ülkede ses getirmeli,bu kulübün taraftarı olmayan kişileri bile yardıma katkıda bulunabilecek kadar etkili olmalıdır.Bu konuda kırmızımavi yöneticilerimizden görüş bekliyoruz.Vaktimiz az..

Karabükspor

Metin Aytekin

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 27 Ara 2017, 22:16 »
Benim bu borçlar ve gelirlere konulan temlik hakkında anlayamadığım şeyler var.
1.Eski başkan Tankut; basın toplantısında "ben mali işlere bakmıyordum.O işlere M.Yolbulan ve Ceo bakıyordu" gibisinden laflar etmiş diyorlar.Bu doğruysa kulüpte yönetimde olmayan bu kişiler kulübün parasını nasıl harcıyabiliyorlar.Öyleyse bu yetkiyi yönetim neye dayanarak vermiş.Buradan şu sonucu çıkarmak mümkün.Bu borçları ben yapmadım.Dolayısiyle kulübün içini ben boşaltmadım.Bunlar yapmıştır.

2.Kulübün gelirlerine temlik konulmuş.Bu temliki kim ya da kimler koydurmuş.Bunu açıklamıyorlar.Bilmek hakkımızdır diye düşünüyorum.

Harun Yiğit

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 27 Ara 2017, 23:07 »
Metin abi yönetim istifa ettiği zamanlarda yönetimden bir abiyle görüşmüştüm. Temlikle alakalı ilk o zaman bilgim oldu. Ve bunun Mustafa Yolbulan tarafından yapıldığını söylemişti. Zira kendisine 70 milyon borç varmış.
« Son Düzenleme: 27 Ara 2017, 23:08 Gönderen: Harun Yiğit »

Harun Yiğit

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 27 Ara 2017, 23:10 »
Takımı küme düşürdüler. Yetmedi Kuca diye bir kazık attılar. Yetmedi temlik memlik bunlarla takımı zora sokuyolar. (eğer doğruysa)

Metin Aytekin

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 28 Ara 2017, 10:44 »
Arkadaşlarımız mali destek için kampanya açılması konusunu burada ve değişik platformlarda dile getiriyorlar.Bu temlik olayını öğrendikten sonra kampanya yapılsa ve bir miktar para toplansa bile bu para kulübün kasasına girmeyecektir.Temlikci el koyacaktır.Sabah sabah aklımı şeytan dürttü.
« Son Düzenleme: 28 Ara 2017, 10:45 Gönderen: Metin Aytekin »

Yalçın Açıkgöz

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 28 Ara 2017, 12:23 »
federasyondan galibiyet ve puan halinde gelecek paraya temlik koyuldu,kulübün hesabına değil.Ayrıca öyle bir durum varsa bile bunu başka hesap üzerinden çözebiliriz.bu takımı kaderine terk edemeyiz.Birşeyler yapmamız artık elzem..

Halilullah Kaya

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 28 Ara 2017, 13:25 »
Arkadaşlarımız mali destek için kampanya açılması konusunu burada ve değişik platformlarda dile getiriyorlar.Bu temlik olayını öğrendikten sonra kampanya yapılsa ve bir miktar para toplansa bile bu para kulübün kasasına girmeyecektir.Temlikci el koyacaktır.Sabah sabah aklımı şeytan dürttü.
Temlik yaptıranlar kesin Yolbulanlar mı?

Soner Bostancı

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 30 Ara 2017, 12:27 »
temlik / icra işlerine bakan bir kişi olarak diyebilirim ki; çok büyük bir olasılıkla;
1) bu temlik işlemi herhangi bir finans şirketine verilmiştir,
2) sizler gibi benimde duyduğum çok aklım almasada 36 puana kadar olan paranın tamamının federasyondan tahsil edilği ve tahsil edilen paranın kırdırılarak (para : 45 mlyon  / tahsil edilen  : 41 milyon gibi) alındğı.
3) klüp para temini için finans şti yada kişi ye başvurdu. finans şti de klübe sordu ? ne ve nerden alacağınız var, klüpte dediki bilet gelirim galibiyet gelirim var dedi. finans şti de federasyona dedi ki bu arkadaş galibiyet den ve beraberlikten ne kadar kazanır.. federasyon da finans şti ne dediki en kötü ihtimal 36 puan toplar bununda karşığılı 45 milyon (rakamlar kesinlikle örnektir) .. finans şti döndü klübe dediki ben senden 45 milyon tahsil ederim. sana 41 milyon veririm  :P klüpte muhtemelen takla attı.
4)  ve çok büyük tahminim  temlik işlemi tamamen finans şirketi ve klübün federasyondan gelecek parasına karşılık yapıldı.
5) Bu yüzden bizim yapacak yardımlarımızın asla temlike ve icraya konu olmayacağını düşünüyorum.

eğer klüp federasyondan gelecek parayı herhangi bir finans yada kişi ye temlik ettiyse.. bu şirketten alınan temlik parası nerde ?? futbolcu ve çalışanlar nisandan beri para almıyorlarsa bu malüm para ne oldu...

Böyle bir kampanya inşallah başlatılır.. karabükümüzün başka bir değeri yok ... karabükspor demek ; çocukluğum demek , lise yıllarım demek, gençliğim demek orta yaşlılığım demek her şey demek .. sahip çıkıcaz arkadaşlar.. ben memleket sevdalısıyım her zaman eleştirdim.. karabüksporu karabüklüler dışında herkes yönetiyor diye ve çok eleştirildim.. hala da diyorum ...  klüplerin acilen şirketleşmesi lazım yada kapatılması lazım ... lafım budur

Metin Aytekin

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 30 Ara 2017, 15:26 »
Ayrıca kardemirden alınan ve ortalama aylık 200 bin civarında olan binde ikilik paya da yolbulanlara olan borç nedeniyle el konuluyormuş.Bu temlik işi umarım her türlü gelire konulmamıştır.

KARDEMİR KARABÜKSPOR’UN MALİ SIKINTIDAN KURTARILMASI İÇİN BİR TÜRLÜ KÖKLÜ ÇALIŞMALAR İÇİNE GİRİLEMEDİ

Eski başkan Feridun Tankut’un hesapsız harcamaları ve birilerine rant elde ettirdiği iddiaları sonucu 190 Milyon TL gibi borç batağına saplanan Kardemir Karabükspor’u kurtarma çalışmaları sergileyen, Ziya Ünsal Başkanlığındaki kulübün yeni yönetimi, köklü bir çözüm bulmakta zorlanıyor.

Deplasman giderlerini dahi karşılamakta zorlanan Kardemir Karabükspor’un mali sorunlarının çözümü için hemen her gün toplantı yapan kulüp yönetimi, geçici ara çözümler arayışı içinde olması kamuoyunu düşündürmeye başladı.

Vali Kemal Çeber’i aracı yaparak Mustafa Yolbulan’a “binde ikileri şimdilik almasın” mesajı, yeni yönetimini “kulüp sorunlarını böyle mi çözecek” sorusu ile karşı karşıya getiriyor.

YOLBULAN’LARIN BİNDE İKİSİ KULÜBÜN SORUNLARINI ÇÖZECEK Mİ?

Yolbulan Aş tarafından, KARDEMİR’Den alınan ve aylık yaklaşık 200 Bin TL’yi bulan, satışlarından elde edilen binde iki gelirler, kulübün Yolbulan AŞ ne  olan borcu nedeniyle, anılan şirkete aktarılıyor, borçların ödemesi yapılıyordu..

Mustafa Yolbulan ile her türlü diyalog içinde olan Ziya Ünsal’ın Vali Çeber aracılığı ile Yolbulan grubuna  böyle teklif getirmesi ayrı düşündürücü bir konu olarak nitelendirilirken, Karabüksporun kalıcı projeler üreterek gelir kaynaklarını artırmasının daha akılcı olacağı vurgulanıyor..karabükgündem
« Son Düzenleme: 30 Ara 2017, 15:31 Gönderen: Metin Aytekin »

Halilullah Kaya

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 31 Ara 2017, 00:35 »
Ya kulubu batiran bu adamlar ama biz onlara borclaniyoruz. Bu ne biçim iş, Yolbulanlarin 70 80 m verdigine falan inanmiyorum ben, kesin o borctada bi serefsizlik var. Belli süzme kan emici bunlar

Harun Yiğit

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 09 Oca 2018, 09:32 »
Samsunspor'un yaşadığı ekonomik sorunu çözmek için Samsun Valiliği tarafindan başlatılan  kampanyada, üç günde 375 bin 126 lira para toplandı.

Yahu bir biz başlatamadık bir kampanya.

Tansu Gürsel

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • Futbol Sandığı
« Yanıtla #41 : 09 Oca 2018, 15:29 »
Arkadaşlar Yolbulan ailesinin binde ikilerle ilgili durumu sanırım biraz yanlış anlaşılmış. Metin Abi'nin paylaştığı haberin dili biraz bu yanlış anlaşılmaya sebep oluyor. Binde iki olayının nasıl işlediğini ben elimden geldiğince anlatmaya çalışayım:

Yolbulan ya da X bir şahsın binde ikilere temlik koyması söz konusu değil. Çünkü henüz doğmamış ve kimden/ne kadar olacağı belli olmayan bir bir gelire teknik olarak temlik koyamazsınız. Yolbulan da Kardemir'le ticaret yapan diğer şirketler gibi kendi ticaretlerinden gelen binde ikiyi kulübe ödemek durumunda. Ancak halihazırda kulüpten alacaklı oldukları için bu ödemeyi yapmak yerine borçtan düşüp karşılığında kulüpten makbuz alıyorlar. Bildiğim kadarıyla Yolbulan, kendisine yakın 5 ayrı firmanın da binde ikilerini benzer şekilde tahsil ediyor ve buradaki toplam rakam, aylık yaklaşık 200 bin tl falan yapıyor. Yani yıllık bazda düşünürsek 2-2,5 milyon TL civarı. Kardemir'in yıllık cirosunun 3 milyar TL civarında olduğunu düşünürsek, kulübün bu binde ikilerden alması gereken toplam rakam ortalama 6 milyon TL gibi bir tutar yapıyor. 6 milyon TL elbette az para değil fakat konuşulduğu, gündemi işgal ettiği kadar büyük bir rakam da değil. Üstelik bu binde ikileri borcuna tahsil edenleri geçelim, hiç ödemeyen Karabüklü büyüklerimiz (!) de var. Bence onları daha çok konuşmak lazım.

Bu noktaya maalesef birçok etkenin bir araya gelmesiyle geldik. Suçu tek başına kimseye atmamakta fayda var. Herkesin hataları olmuştur. Elbette herkes (hakaret içeren ifadelere yer verilmeden), rasyonel argümanlarla eleştirilmeli. Kimseyi savunmuş gibi olmayayım ama bence bugün yeni yönetime destek olacağız deyip olmayanlar, kulübü sırtında yük görüp bırakın Kardemir üzerinden destek vermeyi, kendi binde ikisini dahi (onlar için bozuk paradır bu meblağlar) ödemeyenler, kulübe bir kör kuruş katkı yapmayan belediye başkanı daha çok eleştirilmeli.
« Son Düzenleme: 09 Oca 2018, 15:30 Gönderen: Tansu Gürsel »

Adem Ayan

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 12 Oca 2018, 13:43 »
Bu sezon düştük üzülerek yazıyorum ki düştük. Mesele bundan sonrası, korkum o ki; sahipsiz-borç batağında bir kulüp olarak düşeceğiz. Mevcut yönetimde 1-2 aya istifa ederse kimse şaşırmasın.

Yönetimsel ve finansal olarak eleştireceğimiz onlarca yüzlerce isim var burada hem fikirim.

Kendim dahil tüm Karabük takıma gerektiği kadar destek olamıyoruz. Ve yine üzülerek yazıyorum ki bu şehre süper lig çok fazla.

Uğur Arslan

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 03 Mar 2018, 22:30 »
Arkadaşlar forumda hepimiz yazıyoruz bu takıma sahip çıkalım çıkalım da bi faaliyet yapalım sözde kalmasın ortak bir karar verip yürüyüş mü yapılacak Klüp önünde bir açıklama mı yapılacak biz burdayız demezsek çok geç olur artık bir şeyler yapmamız lazım yoksa bu Klüp elden gidecek

elden gitti artık kimse boşuna uğraşmasına gerek kalmadı arkadaşlar herkes evinde oturup maçları izleyebilir benden size öneri premier lig izleyin zevk alırsınız

Metin Aytekin

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 04 Mar 2018, 14:41 »
Şefik Dizdar  4 milyar (eski parayla 4 katrilyon)servetle Türkiyenin 14.sıra zengini olmuş.Onu da nasıl yıldırmışlarsa o bile zırnık koklatmıyor.Çalarlar diye korkuyor herhalde.