Gönderen Konu: 1 Mart 2018 tarihli Dernek açıklaması #2  (Okunma sayısı 301 defa)

Kırmızı Mavi

• Üye
    • Profili Görüntüle
1 Mart 2018 tarihli Dernek açıklaması #2
« : 01 Mar 2018, 14:37 »
Değerli Karabükspor taraftarları,

Karabükspor'un bugünkü duruma gelmesi kısa sürede gerçekleşmedi. Yaşanan kongre süreçleri ve son gelişmeler gösteriyor ki perde arkasında izahı mümkün olmayan bir çok olay ve gizlenmeye çalışılan kirli hesaplar var. Bunlar kimi zaman dillendirilse de  çoğunlukla gizlendi, sözü dahi edilemedi.

Hepsini zaman içinde irdeleyecek ve sorgulayacağız. Daha önce şehrin büyüklerinden bahsetmiştik. Bugün de devrik CEO ile devam ediyoruz...

Yüksek bütçeli şirketler genellikle yönetim kurulu tarafından yerine getirilmesi riskli olan  büyük bütçelerinin yönetimini kontrolünü ve denetimini CEO dedikleri, paranın yönetimi konusunda uzmanlaşmış profesyonellere devretmektedirler. CEO tüm yürütme işleminin "yönetim kurulu" tarafından yerine getirilmesinin önünde  emniyet subabı vazifesi görmektedir demek hiç yanlış olmayacaktır.

Karabüksporumuzda da mali disiplinle ve sürdürülebilir ekonomik önlemlerle kulübün daha profesyonelce yönetilebilmesi için birkaç sezon önce  kulübe CEO ataması yapılmıştır.

Para konusunda uzman olduğu söylenen, hatta kendi deyimiyle "Para Psikoloğu" olan bu profesyonel, kısa bir süre önce Ziya Ünsal döneminde görevinden alınmıştır.

Görevden alındıktan sonra arkasında  cevaplanmamış bir çok soru bırakan, yönetimler değişse de görevine sanki kulübün demirbaşı gibi devam eden bu kişiye kafamızı kurcalayan sorulardan şimdilik bazılarını sormak istiyoruz.
Soruyoruz!

Sırasıyla Mustafa Yolbulan, Hakan Yılmaz, Hikmet Ferudun Tankut ve Ziya Ünsal yönetimleri süresinde görev yapan CEO neden bu kadar vazgeçilmezdi?

Karabükspor bugün 190 milyon TL olduğu söylenen bir borç içindeyken parayı yönetmesi için istihdam edilen bu profesyonel, krizi önceden tahlil edemedi mi? Bu borç yapılırken neredeydi? Yönetim kurulunu mali konularda bilgilendirir miydi? Aşırı borçlanma ile ilgili olarak sorumluluğuna gidildi mi? 

CEO acaba yönetimlere mi bağlıydı yoksa yönetimler üstü bir başka makamın temsilcisi miydi? Acaba kendisi de yönetimler üstü müydü? Emir ve talimatı yönetim kurulundan mı yoksa yönetim dışında başka kişilerden, başka kurumlardan mı alıyordu?

Görevde olduğu süre boyunca takımın kazandığı primlerden yararlandı mı? Yararlandıysa ne ölçüde yararlandı?
İşyerinize bir eleman alırken maliyeti ve yapabilecekleriyle size sağlayacağı muhtemel getiriyi göz önünde bulundurursunuz. Acaba CEO göreve getirilirken böyle bir değerlendirme yapıldı mı? Yapıldıysa nasıl bir hedef koyuldu? Ne kadarı gerçekleşti?

CEO'nun görevde kaldığı dönemde kulübe maliyeti neydi? Para psikolojisindeki uzmanlığı sayesinde bu maliyeti karşılayacak fayda sağlayabildi mi? Sağladıysa bundan kim faydalandı?

CEO'nun görevde kaldığı süre içerisinde futbol piyasasından birtakım avukat ve menajerlerle akçeli ilişkileri oldu mu?
CEO'nun kendisine karşı açılmış derdest ya da sonuçlanmış bir dava var mıdır? Varsa bu davanın ya da davaların  konusu ve tarafları kimlerdir?

Ziya Ünsal döneminin son günlerinde hangi gerekçeyle görevinden alındı? Kulübün gelecek planları içerisinde halen daha kendisine görev verilmesi düşünülüyor mu?

Soruları daha da çeşitlendirmek mümkün. Şimdilik bu kadarına cevap alsak yeterli. Unutmayın, Karabükspor kimsenin malı değildir. Yeni seçilen başkanın sandığı gibi Kardemir'e ait hiç değildir.

Aklınıza sokun;

Karabükspor, Karabük'ündür! Karabükspor, Karabüklülerindir!

KIRMIZI MAVİ KARABÜK SPOR KÜLTÜRÜ DERNEĞİ

Karabükspor

Metin Aytekin

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: 1 Mart 2018 tarihli Dernek açıklaması #2
« Yanıtla #1 : 01 Mar 2018, 17:35 »
CEO; ünvanı ne olursa memurdur.Dernek bir kuruluş olduğuna göre bu kuruluşun yönetiminin emir ve talimatlarını yerine getirir.Kendi başına hareket ediyor veya ettiriliyorsa ben de sorarım. Eyyy yönetim siz kuklamısınız Sizin yetkilerinizi bir şahıs tek başına size rağmen nasıl kullanıyor.Diye.
Burada tuhaflıklar birbirini kovalıyor.Bir yönetim şeçildiğinde ilk yönetim kurulu toplantısında kısa ve öz birkaç maddeden oluşan kararlar alırlar.Bunlar genellikle,
1.Falanca şuradan,filanca buradan,feşmekan şundan sorumludur.
2.Kulübün gelir ve giderlerini yapmaya filanca yetkilidir.
Yazının içeriğinden anlayabildiğim kadarıyla gelir ve gider konusunda yetki verilen kişi CEO.Eğer yetki verilmemişte bu kişi kafasına göre takılmışsa bu kulübün başkanı ve yönetim kurulu üyeleri uyumuşlarmıdır.Kaldı ki transferleri yapanlar,menajerlerle işbirliği içinde olanlar belli.Bunları CEO 'ya maletmek ne kadar doğru.Anlayamadım.Yazıyı okurken Tankut'un çeşitli vesilerle CEO için söyledikleri aklıma takıldı.O da tıpkı yazıda ki benzer ifadeleri kullanıyor ,o şahıstan rahatsızlığını dile getiriyordu.

Sonuç olarak bu yazıdan benim çıkardığım :Yönetimler kukla.Bu kulüp bir şahıs(ceo) vasıtasıyla başka eller tarafından yönetiliyor.Yönetim kurulları günahsız.