YAYIN SÖZLEŞMESİ

Yayın Sözleşmesi

Madde 1 – TARAFLAR

İlgili internet sitesine http://www.kirmizimavi.org/ içerik sağlayan her bir kişi bundan böyle kirmizimavi.org yazarı olarak anılacaktır ve aşağıda belirtilen durumlar bağlamında bir anlaşmaya varılmıştır.

Madde 2 – KONU

Sözleşme içeriğinde, internet ortamında bulunan kirmizimavi.org’un faaliyetlerini yürütebilmek amacıyla yazarlar site tanımında verilen içeriklere dair paylaşımda bulunmaktadırlar.

Madde 3 – kirmizimavi.org EDİTÖRLERİ ve YAZARLARININ YÜKÜMLÜLÜKLERİ

3.1 Kirmizimavi.org editörleri ve yazarları, kirmizimavi.org internet sitesinin ihtiyaç duyduğu tüm alanlarda üretim verebilir.

3.2. Kirmizimavi.org yazarları, telif hakkı başkalarına ait yazı, resim ve diğer materyallerin sorumluluklarının kendilerinde olduğunu, kirmizimavi.org’un herhangi bir sorumluluğu olmadığını kabul eder. Oluşabilecek rahatsızlıklarda kirmizimavi.org taraf gösterilemez, maddi ya da manevi olarak sorumluluk yüklenemez durumdadır.

3.3. Kirmizimavi.org yazarı, kirmizimavi.org’un kendisine verdiği yazar yayın hakkı çerçevesinde yasal olmayan hiçbir şeyi yayınlayamaz. Yasadışı olarak belirtilen bu sitelerde herhangi bir şekilde kirmizimavi.org’un bağlantısını paylaşamaz. Kirmizimavi.org, belirtilen bu durumlarda yazarın yazarlık yetkisini tek taraflı olarak sonlandırma yetkisine sahiptir. Ayrıca kirmizimavi.org, ilgili içeriği silme ve gerekli kurumlara başvurarak yasal işlemleri başlatma hakkına da sahiptir.

3.4. Kirmizimavi.org yazarı, tarafına verilen giriş vb. bilgilerini başka bir kişiye devredemez.

3.5. Kirmizimavi.org yazarı, hiçbir bilgi vermeden görevini iptal edemez.

Madde 4 – YAYIN SÜRESİ VE BEDELİ

4.1. Bu sözleşmede belirtilen kısıtlamalar yayın süresini bir yıl geçerli kılmaktadır. Geçen ilk yılın ardından kirmizimavi.org bu yayın süresini uzatabilir.

4.2 Kirmizimavi.org, yayın süresi boyunca yazarlarından ya da ziyaretçilerinden herhangi bir şekilde ücret talep etmeyecektir.